Березоворудський музей
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [125]
Наш опрос
Чи знали Ви про Березоворудський музей?
Всего ответов: 99
Главная » Статьи » Мои статьи

«Українські музеї на DVD»

«Українські музеї на DVD»

 

  Вийшов у світ перший фільм із загальнонаціональної серії

 «Українські музеї на DVD».

 

   Прем’єрною стрічкою виявилася фільмова візитівка Фастівського державного краєзнавчого музею.

   Заклад невеличкого містечка на Київщині перший взяв участь у довгостроковій мистецько-просвітницькій програмі, яку започаткувала столична «Студія Мистецьких Ініціатив», якою керує Олександр Кочубей.

  Головною метою проекту є створення відеопутівників українських музеїв.    

   Слід зазначити, що до цього часу українські музеї намагалися забезпечити себе відеоверсіями своїх експозицій, але це відбувалося локально і без достойного розголосу. Дана ініціатива пропонується вперше. Її головною особливістю є централізований характер створення фільмів, DVD-накладу та поетапна всеукраїнська дистрибуція.

 

 Згідно із затвердженою концепцією, кожен фільм являє собою розгорнуту розповідь про історію музею та його експозицію (маршрут). У відеоряд включаються фрагменти архівних кіно-фото-фонодокументів та матеріалів, інтерв’ю, коментарі фахівців тощо.

   Кожен екземпляр фільму (DVD) матиме поліграфічний супровід довільного обсягу українською та англійською мовами.  

Окремо планується створити Інтернет-версію «Українських музеїв на DVD».

 

   Програма популяризації проекту «Українські музеї на DVD» передбачає щоквартально чи раз на півроку регіональні презентації відеопутівників. За змістом такі акції можуть виглядати як науково-практичні семінари, де доповіді роблять не тільки науковці музеїв, фільми яких презентуються, а й запрошені гості з інших музейних та наукових установ.

  

Як свідчить досвід, у маленьких, маловідомих музеях насправді триває справжній творчий та науковий пошук. Це необхідно взяти до уваги і скористатися нагодою, презентуючи відеопутівники (де історія та експозиція музею розкривається популярно, але лаконічно), надати цим акціям спеціалізованого змісту камерних науково-практичних семінарів, зустрічей науковців та організувати випуск відповідних друкованих матеріалів.

   Вищезазначені форми проведення презентацій-семінарів піднімуть статус працівників музеїв, допоможуть їм краще впізнати один одного, зорієнтуватися в непростій сучасній ситуації в музейному середовищі країни.

  

Презентації фільмів із серії «Українські музеї на DVD» – то є неповторна нагода спільного діалогу, бажаними учасниками якого будуть провідні вітчизняні ЗМІ – центральне та регіональне телебачення, Національна радіокомпанія України, популярні газети та журнали, профільні видання, Інтернет-портали, керівництво Міністерства культури та туризму, представники міністерства освіти (зокрема, чиновники з департаменту загальноосвітніх шкіл), Державного комітету по туризму та курортах, керівники обласних управлінь культури, представники туристичних агенцій, (зокрема куратори державних програм по екологічному туризму та сільському зеленому туризму), фахівці-музейники, гості з культурних місій іноземних представництв, вітчизняні меценати, спонсори.

 

   Такого роду комплексне централізоване висвітлення проекту саме на державному рівні підніме авторитет державних органів управління, дозволить широко та багатогранно ознайомити громадськість з вітчизняними музеями, популяризувати сам музейний рух, підкреслити важливість збереження та примноження національного культурного спадку. 

 

«Студія Мистецьких Ініціатив» щиро запрошує до співробітництва українські музейні заклади.

Контакти для співпраці: +38098-536-3594, okochubey@ukr.net

До речі, фільм про Фастівський музей вже отримав спеціальну відзнаку часопису "Музеї України" і акції "Лідер народної довіри".

Вітаємо з вдалим початком!

Прес-служба журналу "Музеї України"


Категория: Мои статьи | Добавил: br-museum (07.09.2008)
Просмотров: 1701 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всего комментариев: 1
1 Сергій  
0
Прекрасно!
А чи є фільм про Березоворудківський музей?
Достойно було б мати його в цьому проекті.

Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Copyright MyCorp © 2023
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz