Березоворудський музей
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [125]
Наш опрос
Чи знали Ви про Березоворудський музей?
Всего ответов: 100
Главная » Статьи » Мои статьи

Зброя: лезо душі чи знаряддя вбивства

Зброя: лезо душі чи знаряддя вбивства

 Творці неймовірної булатної зброї отримали чергову перемогу.  МВС України  затвердило як нагороду кортик «Козацька Слава», яким будуть відзначатися співробітники  за значні службові досягнення.

 Ми багато писали про творчий колектив наукового центру «Булат НВР», Меч Революції, відновлені технології виробництва булатної сталі, гучні рекорди на кількох виставках… Відзначали сумний факт – державні структури вперто не помічають досягнень власних виробників, ганяючись за розрекламованим, але не дуже якісним і дорогим імпортом. У Музеї гетьманства було проведено виставку булатної зброї, що мала значний резонанс. Все знову затихло. І ось – несподіване визнання на рівні керівництва української міліції. Міністр Юрій Луценко особисто представив кортик, нагородивши кількох офіцерів. Чесно кажучи, і творці зброї, і журналісти, які про неї багато писали, дізналися про це лише за кілька днів. Ми знову зустрілися з директором центру «Булат НВР», відомим філософом, козацьким отаманом і академіком Міжнародної академії козацтва Володимиром Остаповичем.

- То що, Володимире Володимировичу, можна говорити про офіційне визнання кортика «Козацька слава» на високому державному рівні?

-На підставі здійснених нами фундаментальних досліджень певного математичного алгоритму як мови Творця Світобудови, мої відповіді  базуватимуться саме з позиції конкретизованих цілісних  уявлень у їх складових протилежностях.

Я випадково дізнався про оголошений МВС України відбір зразків зброї, яка мала стати нагородною.

 Зразок нашого кортика ми запропонували майже у останній момент конкурсного відбору.

 Концепція ідеї кортика та його виконання відразу сприйнялись без заперечень. Це і було вирішальним.

 У зв'язку з цим, в першу чергу хочу акцентувати свою увагу на тому, що у нашому реальному житті, наше власне майбутнє визначаємо ми самі. Тому, коли говорити про пріоритет кортика „Козацька Слава”, тоді його потрібно у першу чергу прив'язати до персональної особи чи певної групи осіб з прийняття рішення. У даному випадку мова йтиме про нинішнього керівника МВС України Ю.Луценка. Юрій Віталійович відноситься до категорії людей, у життєдіяльності котрих лежить творчий прояв.

 Саме люди з подібним проявом є генераторами ідей та їх реалізаторами. Ставши керівником відомства, Ю. Луценко енергійно взявся за справу. Він почав змінювати підхід своїх підлеглих до виконання службових повноважень, запроваджуючи елементи новизни.  

 -Вся зброя Вашого центру несе певні, зашифровані ідеологеми. Стародавні символи, слов‘янські обереги, духовні знаки перетворюють шмат заліза у загадковий витвір мистецтва з дуже потужною енергетикою. Я довго спостерігав за відвідувачами Ваших стендів на виставках. Абсолютно далекі від битв сучасні чоловіки, взявши до рук меч чи іншу зброю, якось моментально внутрішньо змінювалися. Інстинктивно приймали бойову позу, готові до нападу і оборони. Інші люди, беруть зброю нерішуче, якось злякано – ймовірно у давньому житті були рабами… І проявляється це на древніх бойових мечах та на сучасній зброї, зробленій за старими традиціями…

-Цікаве спостереження. Хочу з ним погодитися. Холодна зброя супроводжує людство кілька тисячоліть. Можна говорити про існування певної генетичної пам‘яті. Зрозуміло, існують принципи, традиції, забобони…

  Почну з ідеї.    

 По- перше, наша організація відтворила технологію отримання булатної сталі, що у свою чергу, спонукало нас до організації виробництва  не тільки промислового інструменту та деталей машин, а і традиційних зброярських виробів.

  По- друге, досліджуючи математичний алгоритм мови Творця, над котрим сьогодні у світі працює велика кількість провідних науковців, ми торкнулись сьогодні того, не баченого звичайною людиною, що дозволило нам впевнено зрозуміти фрактальну (самоподібну)  цілісність ієрархічної структури Світобудови з Божими принципами її прояву, як  у нашому житті, так і у інших вимірах. У зв'язку з цим, ми глибше усвідомили розуміння суті сакральності, тобто божественності і святості. Саме прояв сакральності ми перенесли на низку наших виробів.

 Такий сакральний принцип і покладено у концепцію ідеї кортика „Козацька Слава”, суть котрої відображує зміст  і людського буття.

 Конструктивне відображення ідеї полягає в компоновці його складових символьних частин.

Так, на нижній частині піхв кортика, які виготовлено з полімерного пластику та обтягнуто шкірою, розміщено насадку у вигляді куща калини, що тягнеться до Сонця, зображеного у їх верхній частині.

 В образі калини символізується увесь живий світ, у т.ч. і життєдіяльність людини.

 Поміж калиною та Сонцем, розміщено середню косу насадку з написами старослов'янським шрифтом  „Честь” і „Слава”.

 Така коса насадка символізує спіральний принцип, покладений Творцем у створення, існування та розвиток усіх природних суб'єктів явленого Світу.

„Честь” і „Слава” у життєдіяльності людини означає, що вона має прожити своє життя за правилами Честі та матиме за це Славу у спогадах поколінь.

 Честь і Слава завжди були притаманні українській спільноті козацької доби.

 Перехрестя кортика виконано згідно філософським уявленням про Всесвіт, у прообразі яйця, по обидві сторони котрого, розміщено стилізований прапор.

 На фронтальній стороні овалу  образного яйця, розміщено державний герб України (за замовленням державних структур, розміщується їх символіка), а на зворотній стороні лаврово – дубовий вінок Слави.

 Символьне перехрестя кортика відповідно до суті його концепції, розподіляє конструкцію виробу на дві складові. Перша, тобто піхви з насадками, символізують живий явлений Світ, а друга, тобто верхня композиція, відображує духовну, або  складову Творця.   Обидві складові, у реальному житті людини, є невід'ємними складовими єдиного цілого з їх постійною взаємодією.

 Завершує верхню композицію кортика навершя, яке виконано у вигляді козацького пернача, на вершині котрого розміщено камінь мозамбікського гранату чи рубіну.

 Згідно суті ідеї кортика, камінь символьно зображує собою творящий  життя центр Світобудови.

 Відповідно до фрактального принципу, конструкція кортика, це своєрідний прообраз меча.

 І ще. На наше глибоке переконання, відзначені цим кортиком службовці, на рівні підсвідомого, нестимуть у своєму серці  вогонь вічності і сакральності, сповідуючи людську честь. А слава їм у такому разі гарантована.

 -Не дивно, що Ви перемогли з таким описом… Як на мій погляд, то про яку «Честь» сьогодні може йти мова? Особливо для того середовища…

 - Честь, як норма моралі, дана людині самим Богом, як невід'ємною його складовою, і міститься вона у її генетичній пам'яті. А про сьогодні, то все те, що відбувається з нами та навколо нас, я особисто називаю кризою свідомості обмеженого у світосприйнятті людства. І що характерно, такі обмеження на пізнавальні можливості людини у її світосприйнятті, лежать у програмі самого Творця світу, тобто Бога.

 А якщо торкатися персоналій, то  ще не у всіх Богом є тільки гроші та безрозмірний шлунок. І саме сьогодні, Богом, створені такі критичні умови, коли людині надана можливість у самовизначенні власної дороги до Істини, що також є окремою для розмови темою.

- Відразу після нагородження Ю. Луценком  працівників міністерства  кортиком, у деяких засобах масової інформації почалася, я б сказав,  „дика” критика. Що Ви про це скажете?

-Скажу так. Виходячи із дуального принципу, різноманіття думок, як окремої людини, так і людства взагалі, витікає із стану їх свідомості.  Тому  поки що, ми маємо те, що маємо. І якщо у цьому дуальному світі, протилежність є суттю єдиного цілого, то це є закономірною ознакою. Значить, коли критикують, тоді це чогось варте і, можливо, вірно.

-Ще раз переконався, філософія потрібна наука… І добре, коли про фрактальну цілісність, світобудову, душу, починають думати у силових структурах… У цьому щось таке є… А хто ще зацікавився Вашими кортиками, мечами, кинджалами, ножами?

  -Нам би дуже хотілось, щоб розроблена з таким глибоким, філософським та сакральним змістом, модель кортика, використовувалась у якості символьної представницької функції держави Україна. До нас звертаються з різних державних структур, військові, спеціальні органи, козаки… Підкреслю, зброя -  це не товар! У нашому виконанні – це древня філософська концепція, здатна кардинально змінити людину, викликати якісь добрі рухи душі, спонукати до благородних вчинків… Ми так вважаємо, до цього прагнемо. І вже від нових власників залежить, будуть вони думати про лезо душі, чи перетворять зброю у ножі для розділки туш тварин на полюванні, чи ще страшніше – у знаряддя вбивства…

Ця розмова виникла дуже спонтанно. Я сподівався зробити невеликий коментар, а вийшла ціла філософська бесіда. Володимир Остапович відкрився ще з одного, несподіваного для багатьох, боку. Звичайно, хтось погодиться, хтось буде заперечувати, хтось посміхнеться… Хай буде так! Головне, є люди, що відновили виробництво булатної сталі. Спромоглися зробити дивовижну зброю. Створили унікальну концепцію. Здобули широке визнання. Досягли успіху. Продовжують шукати істину, закликаючи до того ж і нас з Вами. Давайте думати! Спробуємо змінити життя на краще!

Віктор Тригуб, редактор міжнародного козацького журналу «Нова Січ»


Категория: Мои статьи | Добавил: br-museum (13.04.2008)
Просмотров: 1925 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Copyright MyCorp © 2025
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz