Березоворудський музей
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [125]
Наш опрос
Чи знали Ви про Березоворудський музей?
Всего ответов: 99
Главная » Статьи » Мои статьи

Геополітичне значення музеїв

Геополітичне значення музеїв

Рік 2008 для музеїв почався з кримінальних подій. Хоча, єдиний музейний журнал, все-одно вийшов!

Вибухнула резонансна справа з нахабною підміною картин в Умані, до розслідування якої, за вимогою преси, підключилося керівництво СБУ...

Як виявилося, підміни оригінальних творів мистецтва, які зберігаються в музеях, зафіксовані і в інших закладах. Звучить Кмитів. Пограбовано музей у Кременчуку. Правоохоронці намагаються оцінити масштаби цих злочинів. Ймовірно, треба провести жорстку інвентарізацію фондів, перефотографувати картини цифровою технікою... Зрозуміло, потрібна певна ініціатива, накази Мінкульту, Кабміну. Але, ці установи традиційно мовчать...

Завершилися нічим і наші спроби утворити повноцінний відділ розшуку культурних цінностей України при МЗС. Чиновники переконані, що і тут у нас зразковий порядок...

Не видно ніяких зрушень у створенні повноцінного Департаменту чи Держкомітету музеїв. Будемо чекати нових пограбувань, підмін, скандалів... Держава вперто не помічає музейних проблем.

Відсутня реакція і на пропозиції створення Закону чи Указу Президента «Про недоторканність колекцій, приміщень, землі державних музейних установ». Повторюємо ще раз!

Між тим, музейні новини все частіше публікуються у рубриці «Кримінал». Антикваріат різко зріс у ціні. Рейдери буквально полюють на приміщення і землю.

Журналісти часопису вже втомилися давати коментарі і інтерв‘ю для багатьох ЗМІ. Наші колеги, з подивом,  відзначають, що довкола музейної галузі відбуваються такі бурхливі події, а нове керівництво Міністерства культури і туризму України, ще не спромоглося навіть на якусь заяву чи повідомлення. Чомусь на ці теми не хоче спілкуватися жоден чиновник! Значить, і досі їх вирішенням, оперативним реагуванням знову ніхто не займається… Чекаємо чергового пограбування чи підміни… Між тим, заступники міністра, які повинні реформувати галузь, мають скромні місячні зарплати у 20-25 тисяч гривень і купу пільг. Річний бюджет нашого журналу десь 14 тисяч. Може треба говорити про ефективність менеджменту?

І про приємне. Часопис «Музеї України» налагодив інформаційну співпрацю з найбільшими аукціонними фірмами світу. Ми маємо змогу отримувати і оперативно публікувати свіжі новини, фотографії. Що і робимо на сайтах і в журналі. Відслідковуємо експонати з України і Російської Імперії. Вже повідомили про кілька десятків унікальних речей, що мають велике значення для істориків. Нагадуємо, що лише ОДНА фотографія з аукціонів рівня Сотбіс коштує 200 доларів. Прогляньте наші сайти, журнал... Користуйтеся, поки є така можливість...

Наші розслідування довкола козацьких регалій в США, розшуки шаблі Мазепи, скарбів, архівів, вже спричинили кілька міжнародних шпигунських скандалів. І практично вся інформація була підтверджена під час зустрічі Президентів В.Ющенка і В.Путіна... Ми впевнені у власних джерелах.

Продовжується детективна історія довкола знайденого в США невідомого портрету гетьмана І.Мазепи, кількох колекцій зброї, документів УНР. На щастя, його долею зацікавилися вищі керівники держави. Картину вже оглянув наш посол у Штатах. Може і повернемо… Журналісти вийшли і на сліди легендарної бібліотеки Я.Мудрого, прикраси князя... На жаль, практично всі експонати, які зберігаються в спецхранах російських музеїв, згідно наказів Сталіна, засекречені. Історичними таємницями в Росії і досі опікуються спецслужби. Між тим, матеріали західних архівів, донесення спецслужб часів Холодної війни, вже ВІДКРИТІ! І українським журналістам регулярно вдається отримувати деякі матеріали, що моментально стають сенсаціями. Зрозуміло, ми можемо говорити про копії, фото. Потрібна добра воля і влади РФ. Але... Російськими і українськими архівами, музеями дуже цікавляться країни Східної Європи, Німеччина. Там розшуком і поверненням культурних цінностей займаються на найвищому рівні, залучена розвідка. У нас... Ми це зрозуміли на власному невеселому досвіді, лише потрапивши в епіцентр... Музеї, історія мають потужне геополітичне значення. Час забути про тишу і пил віків. Ми на передовій... Про це і розповідає свіжий номер журналу «Музеї України», що скоро надійде передплатникам.

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України", Почесний працівник туризму України


-----------------------------7d815928560428 Content-Disposition: form-data; name="sort" 50
Категория: Мои статьи | Добавил: br-museum (09.03.2008)
Просмотров: 1667 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Copyright MyCorp © 2023
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz