Березоворудський музей
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [125]
Наш опрос
Чи знали Ви про Березоворудський музей?
Всего ответов: 99
Главная » Статьи » Мои статьи

Таємниці Нацбанку України
 

Таємниці Нацбанку України

Національний банк УкраїниІсторія українських грошей і досі викликає безліч питань. Після виникнення УНР, тодішні романтики, не збиралися створювати власну фінансову систему, чекаючи федерації з Росією, союзних купюр. Однак, реалії виявилися більш суворими.

Наприкінці грудня 1917 року, Українська Народна республіка випустила власну грошову одиницю. Відомий художник Георгій Нарбут, створив символіку на основі хреста і тризуба.

Трохи пізніше, випустили поштові марки, які одночасно використовувалися як мілка грошова одиниця.

Гетьман Павло Скоропадський, взявши владу, одразу увів нову гривню, яку друкували в Німеччині. Відповідний наказ він підписав у травні 1918 року.

Чимало грошей надрукував Симон Петлюра. Теж з допомогою німців. Сенсаційний факт - вже перебуваючи в Кам*янці-Подільському, петлюрівці регулярно приймали німецькі літаки з купюрами!

Після 1921 року, більшовики провели тотальну зачистку всіх державних установ Києва. Майже всі документальні сліди перебування урядовців УНР, Гетьманату, Директорії, або знищили, або переправили до спецхранів Новосибірська, Москви, Чити, Санкт-Петербурга.

Всі основні колекції марок, грошей, цінних паперів, кліше, печаток зберігаються в Москві, поруч з Красною площею, в спецхрані Історичного музею. Документи - в Гохрані Новосибірська. Архіви та інші речі - в спецхрані ФСБ в Пітерському Ермітажі.

Багато речей, які вивіз С.Петлюра, знаходяться у Польщі, Франції, Німеччині, США, інших країнах. Але, то тема окремого дослідження.

Нещодавно, через США і Канаду, ми отримали неймовірне повідомлення, про певну кількість унікальних документів, що збереглися у секретних сховищах, вірніше, підвалах Нацбанку України. І стосуються вони саме періоду першої Незалежності. Спробували перевірити власними силами - не змогли. Про цей секрет обізнане лише вище керівництво.

У секретних сховищах Національного банку України у Києві, лежать 8 НЕРОЗПАКОВАНИХ ящиків з певними матеріалами часів УНР. Було б дуже добре, аби спеціалісти Нацбанку їх знайшли і вивчили. Нас може чекати чимало відкриттів... Хоча, можливо, скрині вже відкривали, але, не зрозуміли, що там. Враховуючи те, що з Нацбанку нічого не викидають, просимо пошукати ще раз...

Як ми зрозуміли, ті ящики особисто бачив тодішній Голова Нацбанку Віктор Ющенко і ще кілька особливо довірених осіб. Щось там навіть відкрили і продивилися побіжно. Можливо, мова йде про певні колекції копюр, марок, якихось кліше, документів.

З тих пір, до історичного скарбу начеб-то ніхто не наближався. Прийнамні у нас, відсутня така інформація.

Чому б не пошукати ще раз, і не вивчити детально вміст тих скринь? Але, вже з залученням досвідчених істориків. У будь-якому разі, вміст скринь, має великий історичний інтерес, а колекція зможе прикрасити будь-який музей.

Відчуваємо, що там виникне ціла легенда...

І кілька слів про неймовірний архітектурний комплекс Нацбанку. Це справжній шедевр світового рівня, який на десятиліття перевершив свою епоху. Нині - це багатоповерхове місто в місті. Чого там тільки нема! На жаль, писати більше не можна - не знаємо, та і все те страшенно засекречене... В принципі, українці повинні пишатися власним Нацбанком. Ну, хоча б архітектурним комплексом...

Офіційно звертаємося до керівництва Національного банку України - пошукайте десь у підвалах оті 8 скринь, часів Першої Незалежності! Спитайте у Віктора Андрійовича... То значний історичний скарб, який треба знайти, вивчити і виставити для огляду народом.

Підказуємо, нічого копати, бити стіни не треба! Вони просто лежать!

То може хтось спуститься ліфтом, знайде і відкриє?

З нетерпінням чекаємо реакції прес-служби банку. Цікаво, а якийсь процент "за наводку" перепаде?

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"

Категория: Мои статьи | Добавил: br-museum (05.02.2008)
Просмотров: 1366 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 1
1 Juliana  
0
That's an expert answer to an instreeting question

Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz