Березоворудський музей
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [125]
Наш опрос
Чи знали Ви про Березоворудський музей?
Всего ответов: 99
Главная » Статьи » Мои статьи

Булава кошового Івана Сірка

М.Остапенко

 

Булава кошового Івана Сірка

 

 

З початку епопеї навкруги козацьких реліквій, завдяки людям, що не байдужі до вітчизняної історії, почалися з’являтися ознаки того, що врешті ці безцінні символи якщо не повернуться на історичну батьківщину, то хоча б стануть відомі широкому загалу.

Інформація про один із Запорозьких клейнодів вдалося отримати завдяки матеріалам, які було передано Оксаною Радиш з Української Вільної Академії Наук до Генерального писаря Коша Запорозького Олександра Черненка у 1996 році. Серед численних друкованих праць, присвячених визвольним змаганням та українській еміграції було отримано копію статті у журналі Вільна Кубань (Bulletin of the World Alliance of Kuban Cossaks) за № 1 від 1950 року. На привеликий жаль, автор дослідження залишився невідомим, однак сам матеріал вартий того, щоб навести його у повному обсязі із збереженням стилю оригіналу.

 

Булава Кубанского Войскового Атамана

 

Эта булава была символом власти Кошевых Атаманов Запорожской Сечи. ЕЕ давность теряется в столетиях истории. Более или менее определенные сведенья имеются со времен Кошевого Атамана Сирка. Правдоподобно Гетман Богдан Хмельницкий держал эту булаву в своих руках. На Кубань из Запорожской Сечи принесли эту булаву запорожские казаки во главе с Чепигою и Головатым. На Кубани булава хранилась во дворце войскового атамана под почетным караулом день і ноч. Теперь эта булава находиться в хранении у проф. В. Иваниса, последнего председателя Кубанского Правительства на Кубани и теперь исполняющего обязанности Войскового Атамана. Булава сделана из золотых и серебряных скибок, которые чередуются. Неизвестный золотых дел мастер на Запорожской Сечи сумел сочетать в булаве идею казачего демократизма  и казачего духовного богацтва. Золото и серебро вылито в привлекательной, но строгой форме. Деревянная часть булавы выточена из красного дерева и отполирована.

 

Нажаль, автор цієї невеличкої статті не наводить джерела, з якого походить інформація про цю унікальну реліквію. Але, якщо наведені дані правдиві, то це єдиний зразок запорозьких клейнодів,

які прив’язані до конкретних історичних осіб. Пошук, та повернення на Батьківщину реліквій такого рівня має бути справом честі державних мужів України.

Категория: Мои статьи | Добавил: br-museum (05.02.2008)
Просмотров: 1578 | Комментарии: 3 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 1
1 phydaytiept  
0
Админ я не могу зарегестрироваться может я просто не то делаю ? Письма простой не приходит никакого ??

Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz