Березоворудський музей
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [125]
Наш опрос
Чи знали Ви про Березоворудський музей?
Всего ответов: 100
Главная » Статьи » Мои статьи

МОДА НА ЗБРОЮ

МОДА НА ЗБРОЮ

Світ стрімко змінюється. Виникають нові обряди, традиції. Однак, залишається багато чого незмінного. У всі віки чоловіки збирали зброю. Особливо, холодну. Мечі, кинжали, ножі, щити, арбалети, булави завжди прикрашали стіни воїнів і правителів. Схоже, все повертається. В середовищі сучасних олігархів, звичайних багатіїв і просто заможних людей, виникла нова мода - мода на холодну зброю.

Спершу щитами і мечами прикрашали домівки, дачі. Тепер, якщо фірма чи банк не мають десь в приймальні чи кабінеті шефа, вишуканого сейфу-вітрини з повною колекцією старовинних мечів, револьверів, гвинтівок, касок, то ділових партнерів це насторожує.

Справа в тому, що подібне колекціонування може собі дозволити тільки дуже потужна структура, або бізнесмен, який досяг великих успіхів. Зброя дуже дорога. Навіть сучасна. Якщо кортику, скажімо, більше 50 років, то його ціна різко зростає. Зможете довести, що Вашій речі більше 100 років, вважайте, що Ви багач.

-Кажуть, у США і Європі, ціни на антикваріат значно нижчі, ніж в Україні і Росії…- спитали ми у відомого експерта-антиквара, який захоплюється зброєю, Сергія Цапенка з Нью-Йорка.

-Так, це правда. У Вас дорожче десь удвічі… Скажімо, козацький кинджал часів Кубанського козацького війська в США коштує 1500-2000 доларів. В Росії – 3000-4000 доларів. Добре збережений кашкет офіцера СС часів Другої Світової війни тягне на 10 тисяч. Популярний орден Кутузова І ступеню. Забирають за 50 тисяч. Нагородні значки ЧК-НКВД, які є рідкістю, починаються з торгу у 4000. Звичайна будьонівка – 1500. Ціни дуже високі. У Вас ще вищі. Що робить український і російський ринок дуже привабливим. І попит постійно росте!

На підтвердження своїх слів, Сергій Володимирович надіслав кілька фотографій колекцій зброї, які зберігаються як вдома, так і в офісах у дуже відомих людей.

Ми згадали про кілька міжнародних виставок-продаж старовинної зброї. Розміталося все! Ніхто особливо не торгувався. Динаміка росту цін на подібні речі вражає! За рік-два, якась скромна шабля може вирости в ціні удвічі! Вартість навіть невеликої цільової колекції перевищує всі припущення - десятки і сотні тисяч доларів! На останніх торгах аукціонних будинків "Сотбіс" і "Крістіс", картини, скульптури і зброя були безсумнівними лідерами.

Експертів вразив палаш часів Петра Першого. Забрали майже за 100 тисяч доларів! Хоча ще років з п*ять, він коштував 8000!

-Справа в тому, що купуючи старовинні речі, або речі під старовину, можна отримати просто красиву підробку, або копію, - авторитетно заявив керівник центру "Булат НВР" Володимир Остапович, - Як правило, при їх виробництві щедро використовується золото, срібло, якісь дорогезні прикраси... То і назвіть ті штуки ювелірними виробами під зброю! Ювелірна прикраса і справжній, скажімо, меч, то зовсім різні поняття! Зброя робиться для захисту, нападу, перемоги! Несучи смерть, захищає життя. Враховуйте це!

Центр "Булат НВР" розпочав виробництво СПРАВЖНІХ козацьких кортиків, які, свого часу, у них замовило навіть МВС. Ця ЗБРОЯ, оздоблена древніми слов*янськими символами, певною козацькою атрибутикою, користується сталим попитом в козацькому середовищі кількох країн. Володимир Остапович розповів, що постійно відмовляється від заманливих пропозицій швиденько склепати щось під старовину. Центр тримає марку, продукуючи чесні вироби.

Особливу увагу заслуговує технологія зварного булату, відроджена Остаповичем і командою. Мисливські ножі, зроблені з цього супер-металу, ріжуть навіть сталь! Звичайно, коштують такі ножі досить дорого. Але, це справжній ніж, з справжнього металу.

У зв*язку з постійними революціями і перевиборами, які тривають в Україні багато років, абсолютно несподівано, виник попит на символічні предмети. Колекціонери спрагло хочуть отримати канадський варіант реконструкції шаблі Мазепи. Вже йдуть підготовчі роботи...

Той же Остапович відтворив древній акінак. Меч, який не знає поразки. Булатна сталь, красивий ефес, древні візерунки, якісь магічні ритуали... Журналісти моментально назвали його Мечем Революції, породивши якийсь нездоровий інтерес у політиків і колекціонерів. Нині, на чисельні прохання, кується Меч Російської Революції, здатний перемогти Сіру Смуту. Можливо буде Меч Світла. Меч Порядку. Меч Справедливості...

Ще раз підкреслимо, це - справжня зброя! Яка має Силу, у тому числі, кармічну!

Ціна козацького кортика коливається у межах тисячі доларів. Булатні ножі починаються зі ста. Вартість легендарних символічних іменних мечей точно навіть не визначена. Якщо там використовується булат і меч пройшов стартові ритуали, аби увійти у кам*яний вівтар, то тільки початкова собівартість складає 10-15000 доларів! Вирахувати антикварну динаміку росту цін на подібний витвір досить легко. Через десять років він коштуватиме вдвічі дорожче! А враховуючи рівень впливовості і слави людей, які можуть придбати такі речі, можливі значні несподіванки. У бік збільшення, звичайно...

Експерти прогнозують різке збільшення ринку антикваріату в країнах колишнього СРСР.

Ця тенденція дуже непокоїть музейників. Адже найбільше автентичних експонатів зберігається саме в музеях! Про зарплату музейників, рівень охорони, говорити не будемо... Потрібні негайні державні кроки! Поки що, розпочалися розмови про... приватизацію державних музеїв!!!

Сумні часи очікують і українську археологію. Кількість спеціалістів тут скоротили до мінімуму. Фінансування майже відсутнє.

Зате прекрасно себе почувають тисячі "чорних археологів". Звичайних копачів курганів, могил, місць, де відбувалися відомі битви...

Вже можна говорити про цей бізнес, як про сформовану галузь. З мільйонними оборотами.

Тривожні заклики громадськості влада не чує. Справа в тому, що і Ющенко, і Мороз, і Янукович з компаніями, теж щось там збирають. Мають певні колекції...

Особливо обурливо виглядало ігнорування Верховною Радою пропозиції про прийняття Закону чи Постанови про недоторканність землі, приміщень, колекцій державних музеїв, внесеної журналом "Музеї України". Не актуально... Отримали перелік культурних закладів, які не підлягають приватизації. Короткий перелік! Якщо цих хлопців не зупинити - ми просто втратимо більшість регіональних музеїв!

Будемо милуватися красивими колекціями олігархів. Якщо колись пустять в приймальню...

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"

 

 

 

 

Категория: Мои статьи | Добавил: br-museum (05.02.2008)
Просмотров: 1648 | Комментарии: 3 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Copyright MyCorp © 2025
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz