Березоворудський музей
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [125]
Наш опрос
Чи знали Ви про Березоворудський музей?
Всего ответов: 97
Главная » Статьи » Мои статьи

ЗНАЙДЕНО ШАБЛЮ МАЗЕПИ!

ЗНАЙДЕНО ШАБЛЮ МАЗЕПИ!

Міжнародна козацька спільнота, за підтримки журналістів, здійснила ще одну гарну справу - знайшли оригінал шаблі Івана Мазепи! Члени Американського козацтва натрапили на майстерно зроблену реконструкцію шаблі Мазепи, здійснену поки що невідомим  козаком. Знайшлися і детальні креслення шаблі, що збереглися у польських і канадських архівах. І ось сенсаційна новина - знайдено оригінал шаблі Мазепи! В Ермітажі!

Після обережних розпитувань, роботи в музеях і архівах, козаки США, знайшли реконструкцію шаблі, отримали фото, які оприлюднили журнали "Нова Січ" і "Музеї України". Сенсаційні знімки передрукували інші сайти і ЗМІ. До пошуків підключилися журналісти міжнародної газети "SecondUSA". Почалися масштабні пошуки в Канаді. Після чисельних дзвінків, листів, зустрічей, журналісти вийшли на бердиш Б.Хмельницького, історія якого вивчається, оригінали звернення козаків до російського народу, прийнятого під час Переяславської Ради... В Канаді зберігається чимало цікавого. І Україні треба докласти енергійних зусиль, аби наші цінності не зникли, а повернулися додому!

Один з колекціонерів повідомив, що і оригінал шаблі Мазепи повинен бути в Канаді. Всі приготувалися до чергової сенсації. Пошуки вивели на польських істориків і колекціонерів. Виявилося, що під час Другої світової війни, частина колекцій польських музеїв була винесена на зберігання за межі музеїв. Щось, відповідно, зникло. Під час масової еміграції в Канаду і США, деякі цінні речі опинилися за океаном. В справі фігурує національно свідомий українець, що врятував і переправив до Канади чимало реліквій козацької доби. На жаль, ім*я цієї людини нам поки невідоме... Просимо відгукнутися тих, хто щось знає!

Коли до Польщі прийшла Червона Армія, радянські спецслужби розпочали масштабну ревізію польських музеїв. Фактично музеї грабували. Саме тоді шабля Мазепи, з іншими експонатами, у тому числі козацької епохи, потрапила до СРСР. Чимало пакунків завезли до ленінградського Ермітажу. Досить довго вони лежали взагалі нерозпакованими. Потім все було вивчено, проінвентаризовано, описано. У тому числі шабля. Нам відомий і номер, і фонди, де зберігається шабля. Навіть книга, де все записано... Шабля чомусь ніколи не експонувалася. Так і лежить в закапелках.

Просимо керівників МЗС України дати доручення Генконсулу України в Санкт-Петербурзі, офіційно звернутися до дирекції Ермітажу з проханням побачити реліквію і сфотографувати її.

Взагалі, непогано б розпочати процес повернення...

Адже до Росії НЕЗАКОННО потрапило чимало експонатів з українських музеїв. Брали на реставрацію, виставки, а повернути забули... Чому ніхто не нагадує, не повертає?

Чому не створити у складі МЗС України відділ розшуку і повернення культурних цінностей України з інших країн? Зібрати базу даних і тихо почати процес повернення? Це дуже складне рішення? Мабуть, просто нема бажання і політичної волі...

Журналістська частина роботи виконана. Чи спрацює влада?

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"

Категория: Мои статьи | Добавил: br-museum (05.02.2008)
Просмотров: 1039 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Copyright MyCorp © 2021
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz