Березоворудський музей
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [125]
Наш опрос
Чи знали Ви про Березоворудський музей?
Всего ответов: 99
Главная » Статьи » Мои статьи

Створено сайт музею К.Стеценка у Веприку!

Створено сайт музею К.Стеценка у Веприку!

Ще один музей вийшов в Інтернет! Державний музей К.Стеценка у Веприку віднині має власну сторінку у мережі - http://veprik.at.ua/

-          У маленьких музеїв великі проблеми! – повідомила шеф-редактор часопису «Музеї України» Наталка Іванченко, - Адже, рівень фінансування, відвідуваності, вирішення побутових і комунальних проблем у забутих сільських музеях і всім відомих великих установ, дуже різні… Ми взагалі, ризикуємо втратити унікальні музейні заклади в глибинці! Потрібна постійна реклама, ротація в пресі, на радіо, телебаченні… А як того досягти при нинішньому рівні фінансування?

Саме для цього журнал «Музеї України і розпочав програми «Музейний сайт» і «Музейний сувенір». Без будь-якої державної підтримки, спираючись лише на реальні власні можливості, журналісти і музейники досягли певних результатів. Музей гетьманства, Лук‘янівський заповідник, Заповідники Дубно, Вишгороду, музей «Битва за Київ у 1943 році», музей Білої Церкви, 8 музеїв Яготина, «Поляна казок» (Ялта), вже вийшли в Інтернет! І це є великим здобутком ентузіастів.

Вже розпочалося виготовлення плакатів музеїв, сувенірних календарів, подарункових каталогів для туристів…

Ми не чекаємо якихось рішень чи програм Мінкульту. Марно. Цю дивну установу слід взагалі повністю реорганізувати. Кількарічні намагання примусити чиновників розпочати програми розвитку музейної справи, виявилися розмовами з пустотою.

Повноцінного департаменту чи Держкомітету музеїв не створено. Закон про недоторканність музеїв залишається на рівні балачок. Ні методологічних розробок, ні стратегії розвитку галузі, ніхто не створює. Ніякого централізованого контролю за діяльністю музеїв теж нема. Є музей – добре. Захоче якийсь клерк з повними кишенями і пустою душею, щось закрити і забрати – ніхто, крім галасливих журналістів не помітить… А між тим, керівники міністерства, відповідальні за цей напрямок, отримують десь з тридцять тисяч гривень зарплати ЩОМІСЯЦЯ!!! А про розмір новорічних премій, краще не будемо, аби не спровокувати заворушень… Де результат? Де сучасний рівень менеджменту? Патріотизм? Сіра чиновницька біомаса в дорогих костюмах і модельних кріслах… Там навіть звернутися ні до кого! Воно чавкне, і безслідно все проковтне…

А маленькі регіональні музеї тихо деградують.

Провівши серію зустрічей, проїхавшись селами, ми зрозуміли, що слід спробувати розворушити владу на рівні громадськості. Адже, ніхто нікому не заважає просто відвідувати музеї. Робити самодіяльні фото сесії. Ділитися власними враженнями в Інтернеті… Особлива роль у цих процесах відводиться журналістам. Просимо заходити у регіональні музеї, писати про їх роботу, піднімати проблеми, смикати чиновників. Зазначу, що всі наші спільні  кампанії на захист музеїв, виявилися успішними! Ми скрізь перемогли! То давайте продовжимо наступ!

І про сайт музею композитора Кирила Стеценка у селі Веприк. Ми застосували нову для нас, спрощену форму сайту. Для таких маленьких музеїв і не потрібні портали. Головне – сторінка працює, цілодобово рекламуючи музей. Нічого не чекали, не плакалися. Взяли, і власним коштом, кілька разів з‘їздили, на майстерності і ентузіазмі фотохудожника Сергія Камшиліна, зробили фотографії. Підібрали матеріал. Сторінка працює. Запрошує відвідувачів. Чого і треба було досягти.

Виберіть хвилину, зайдіть на сайт, сплануйте день, маршрут і просто побувайте у тому загадковому Веприку просто так. Для душі. Враження залишаться назавжди.
Для музейників Ваш візит теж потрібний…

Віктор Тригуб, редактор журналу «Музеї України»

Категория: Мои статьи | Добавил: br-museum (05.02.2008)
Просмотров: 1328 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Copyright MyCorp © 2023
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz