Березоворудський музей
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [125]
Наш опрос
Чи знали Ви про Березоворудський музей?
Всего ответов: 99
Главная » Статьи » Мои статьи

Канівський історичний музей – в Інтернеті!

Канівський історичний музей – в Інтернеті!

Відбулася помітна подія для Черкащини. Канівський історичний музей вийшов в Інтернет. Часопис «Музеї України» продовжує реалізувати програму «Музейний сайт». Запам‘ятайте адресу -  http://kaniv-museum.at.ua/

Громадськість пам‘ятає, як співробітники музею і журналісти рятували музей. Чиновники вирішили, що у місті дуже багато музеїв, а так як грошей не вистачає, зекономили на музеях. Лише скандал, який дійшов до верхніх рівнів влади, кілька прес-конференцій, дозволили вирішити проблему. Музей вцілів. А його директор Ольга Ісаєва поповнила коло друзів музейних журналістів.

Зконтактувавши після Нового року, ми і вирішили вивести музей в Інтернет. Є якийсь матеріал, краєзнавчі та історичні статті, чому б не повідомити світу про існування Канівського історичного. Сайт запущено. Починається невелика рекламна кампанія ресурсу і міста. Запрошуємо всіх до Канева!

Сьогодні у фондах Канівського історичного музею зберігаються понад 7 тис. експонатів. В основному, це матеріали розкопок, що проводилися на території Канівщини в різні роки. У фондах музею зберігається величезна колекція керамічних виробів, починаючи з нового кам’яного віку (VI – IV тис. до н.е.) і закінчуючи гончарним посудом ХХ століття, серед яких – унікальна колекція клейм на денцях гончарного посуду періоду Давньоруської держави та колекція столового і кухонного посуду трипільської культури (IV-III тис. до н.е.); крем’яні та кістяні знаряддя праці періоду палеоліту, трипільської культури, бронзового віку; залізні та бронзові вироби скіфського часу та Давньоруської держави, бронзові, мідні, срібні та скляні прикраси різних епох тощо. На особливу увагу заслуговують срібні та бронзова фібули-застібки зарубинецької культури (ІІ ст. до н.е. – І ст. н.е.). Також у фондах музею зберігаються документи Канівської міської управи, квитанції, посвідчення, свідоцтва, грамоти, атестати, фото тощо та предмети побуту мешканців Канева і району XIX – середини XX століть. Унікальною є картина Г.П.Варави (псевдонім – В.Стеблик), уродженця Канева, письменника, художника, громадсько-політичного діяча, “Вигляд з гори Московки на Дніпрову гору. 1915 рік”.

Канівський історичний музей організовує тематичні виставки, на яких використовуються фондові матеріали, а також приватні колекції мешканців Канівщини тощо. Такі виставки монтуються як у приміщенні музею, так і за його межами. Щорічно, починаючи з 2003 року, до дня пам’яті жертв голодомору і політичних репресій в приміщенні музею організовується виставка фондових матеріалів “Забуттю не підлягає”, яка знайомить відвідувачів з найтрагічнішою сторінкою в історії нашої держави – голодомор 1932-1933 років.

На жаль, поки що бракує якісних фотографій. Але, кращий музейний фотохудожник Сергій Камшилін, давно мріє доїхати до Канева, тож, сподіваємося, музей отримає фото сесію міжнародного рівня.

Отож, до зустрічей у Каневі!

Віктор Тригуб, редактор журналу «Музеї України»


Категория: Мои статьи | Добавил: br-museum (05.02.2008)
Просмотров: 1323 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz