Березоворудський музей
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [125]
Наш опрос
Чи знали Ви про Березоворудський музей?
Всего ответов: 99
Главная » Статьи » Мои статьи

Секрети козацьких булав

Секрети козацьких булав

Як мужики «кинули» спецслужби трьох країн

Коли російські провінційні божки, не знявши брудних чобіт, влазять до геополітичних процесів, на міжнародній арені починається хаос, який поступово перетворюється в анекдот. Передати відчуття офіцерів спецслужб трьох країн і українських журналістів, які випадково потрапили в ту історію, після повідомлень з Краснодару, дуже важко.

 Десятки людей які ризикували життям, здоров‘ям і свободою, опинилися в центрі потужного міжнародного скандалу, для того, аби кілька латифундистів розікрали безцінні булави з колекцій козацьких регалій, викрадених російською розвідкою з США. Мабуть, реально відчути бардак, який твориться в Росії, можна лише на таких шпигунсько-детективних оповідках. Але, спершу, трохи хронології про легендарну операцію «Козацькі реалії», що перетворилася на захопливе реаліті-шоу за участі дуже відомих людей з кількох країн.

Ця історія почалася після розгрому Запорізької Січі. Моральні цінності запорожців - ікони, грамоти, булави, книги, зброя, були врятовані козаками. Їх перевезли на Кубань, подаровану українцям Катериною. Скарби зберігалися в Соборі О.Невського до 1918 року. Рятуючи від комуняк, регалії перевезли до Сербії. Потім Німеччина. З кінця сорокових років, скарби перевезли до США, де в Ховеллі, штат Нью-Джерсі, діє музей Кубанського козацтва.

Влада Кубані намагалася видурити регалії в американських козаків. Ті не погоджувалися.

 З весни 2006 року, від дослідниці козацтва із Запоріжжя Людмили Маленко, про неймовірну історію регалій дізналися київські журналісти з часописів "Нова Січ" і "Музеї України". Вони заручилися підтримкою отамана Американського козацтва, колишнього киянина Сергія Цапенка. Вирішили спробувати чесно розділити регалії - предмети українського періоду повернути в Київ, кубанські - до Краснодару. Несподівано, благородна культурологічна ініціатива перетворилася на крутий шпигунський детектив.

 До процесу долучився губернатор Кубані Ткачов і отаман Кубанського козацтва Громов. Ця солодка парочка вже гриміла з дурнуватою геополітичною ініціативою побудови безглуздої дамби на Тузлу. Ткачов хотів балотуватися у президенти Росії, і гучна піар-акція з поверненням регалій була дуже доречною.

 В інтернеті розпочалася ціла ідеологічна битва. Українці почали перемагати. 

Тоді, в надрах кубанського ФСБ визрів сміливий план. До США відправили спецназ у складі 9 чоловік! Американські спецслужби, які відслідковують подібні операції, насторожилися.

 У цей час в Кубанському козацтві США відбувся розкол, проросійських керівників відсторонили. До суду подали скаргу. Суд Нью-Джерсі постановив опломбувати музей і заборонив будь-які дії довкола регалій.

 Краснодарський спецназ це не спинило. В жовтні 2006 року, під Покрову, спецгрупа на трьох автомобілях, один з яких виявився інкасаторським броньовиком, вночі прибула до Ховелла, зірвала пломби, зламала замки і ПОГРАБУВАЛА американський музей, вилучивши частину регалій. Під пильними поглядами спецгрупи контррозвідки ФБР, росіяни відвезли крадене в Генконсульство Росії в Нью-Йорку.

 Дипустанова була блокована, закрилася на три дні. Спецназ терміново евакуювали. Сайт журналу "Нова Січ" детально поінформував про терористичний акт однієї ядерної держави, на території іншої. Вибухнув скандал міжнародного рівня.

 Справа дійшла до Президента США Джорджа Буша, який особисто телефонував Путіну. Як виявилося, російський Президент нічого не знав про самодіяльність підлеглих. Росія пообіцяла врегулювати конфлікт.

 Українські журналісти нагородили Д.Буша і Кондолізу Райс.

 Обурені українці зробили ефектний контрхід - розпочали відновлювати Кубанську Республіку, нагадавши, що Кубань колись належала Україні, і дарча Грамота цариці Катерини, це підтверджує. Ідея дуже припала до душі багатьом кубанцям.

 Почався новий скандал.

 Стало відомо, що з Ховела викрали і таємничу скриньку з зашифрованими кодами до скарбів запорожців, які вони ховали на чорний день. Плюс зашифровані коди до скарбів Махна, Григорєва і інших ватажків часів Громадянської війни, а також якісь записи, стосовно загадок Гетьманату Скоропадського. Нині вони розшифровуються фахівцями ГРУ РФ у Москві.

 Ось на це вже зреагували якісь спеціальні люди з України. В якихось там глибинах, якихось служб, створили суперсекретний відділ пошуків скарбів, який очолив суперпрофі полковник В-о А.К.

 До Москви навіть їздила офіційна делегація на чолі з дуже поважним генералом. Велися перемовини, результати яких нам невідомі.

 В грудні 2006 року, під скаженні гарантії росіян, чесне слово одних перших осіб, іншим, регалії таємно були вивезені з Генконсульства Росії в Нью-Йорку до Москви. Журналісти часописів "Нова Січ" і "Музеї України" про все це знали, але дали слово не повідомляти в ефір. Нічого ми не писали і про Кубанську Республіку...

 За цей час, стосунки між США і Росією, дуже зіпсувалися. В Україні продовжувався керований хаос між відділом ФСБ, який засів в уряді, і сектором ЦРУ з Банкової. 

Ніхто на офіційному рівні не робив реальних кроків з повернення регалій запорожців з Москви. Адже регалії запорізького періоду, з Москви можна було забрати ще на початку 2007 року! Чому ніхто не переймається цією проблемою ні в Секретаріаті Президента, ні в МЗС, ні в Мінкульті? Хоча був секретний Указ В.Ющенка… Тема повернення наших культурних цінностей дуже болюча. Може хоч зараз, нова влада щось зробить?

 Регалії зберігалися в секретному сховищі російського МЗС. Нещодавно, їх таємно возили до Кремля, де зі скарбами ознайомилися особисто Путін, Сліска, Жириновський і Ткачов.

 Судячи з усього, Путін простив Ткачова, знову затвердивши того губернатором. Зрозуміло, що ніяких претензій на російський престол, останній не має.

 Найбільше нас цікавила грамота Катерини про передачу Кубані. Є один «колекціонер», з вищих органів державної влади України, який давав за неї 50 млн. доларів... Цей документ має велике геополітичне значення. Але…

Нам стало відомо, що Президент США нагородив групу офіцерів ЦРУ і ФБР іменними золотими годинниками. За Ховелльську справу. Їх спецслужби спрацювали чітко, отримавши незаперечний факт незаконної діяльності Росії в інших країнах. Нагадуємо, що суд штату Нью-Джерсі просто призупинено. І що випливе на судових слуханнях - невідомо...

 Президент РФ нагородив членів спецназу, керівників одного південного управління ФСБ, за ініціативність, мужність у поверненні духовних символів. Простив губернатора Кубані. Показав світу, що політика Росії сильно змінилася.

Ця історія вплинула і на долю  маленької команди двох україномовних культурологічних журналів «Нова Січ» і «Музеї України». Була ще пригода з шаблею Мазепи, Ермітажем, спецхранами ФСБ, архівами, колекціями зброї. Як вищу відзнаку від Росії, отримали судовий позов УПЦ МП – після ефективного захисту державних музеїв України, вимагають довести, що незареєстрована УПЦ МП жорстко контролюється Кремлем і ФСБ… Українська влада демонстративно не помітила цієї історії. Більше того, регулярно вигулькують якісь дивні люди, які осмілюються звинувачувати ентузіастів козацької історії у тому, що ми програли, дозволили Росії щось вивезти… Хлопці, а де Ви всі були тоді? Адже ми постійно волали про допомогу, залучаючи всіх, кого лише можна. Чомусь тоді дуже боялися. Нині стали страшенно сміливими… Лежачи на дивані, дуже зручно розмірковувати про важку долю України, патріотизм та низький рівень свідомості. Спробуйте хоч щось зробити, а не триндіти…

Ну, і про продовження операції «Козацькі регалії». Про помпезну зустріч Громова-Груміча в аеропорту Краснодара, писали всі найбільші газети Росії, показували найвідоміші телеканали. Регалії охороняло 50 (!) міліціонерів. Виставку робили. Але, це не вберегло безцінні експонати. Не знаємо, де нині древні козацькі прапори, а от булави зникли. Одну подарували Громову, коли урочисто турнули з керівництва Кубанським козацтвом. Інші тихо розійшлися дачами. Ганьба!

Ради чого ризикували життям спецназівці ГРУ і агенти ФБР? Адже, під час пограбування музею у Ховеллі, всі були озброєні. Міг виникнути конфлікт під час блокади російського Генконсульства у Нью-Йорку. Були проблеми під час спроб нелегального вивозу… Могли просто прибити когось з американців чи українців. Виникло напруження між США, Росією і Україною. І все ради чого!

Аби божки з Краснодару елементарно спіонерили легендарні отаманські булави, справжньої історичної цінності яких не знає ніхто! Ці речі просто безцінні! Важко оцінити їх і в доларовому еквіваленті. Десятки тисяч… Зрозуміло, почалися конкретні закулісні переговори. Булави начеб-то почали шукати. Може щось повернуть. Але, відчуття у нас всіх, кого доля звела довкола чудесно врятованих символів Запорізького козацтва, які мають надпотужне кармічне значення для українців і росіян, дуже… Десятки людей, розвідки трьох країн, духовні символи і таке ганебне ставлення! Такого кидка від калхозників не чекав ніхто. Думали, у людей є хоч якийсь розум.

Для чого тоді треба було все це починати?

Журнали «Музеї України» і «Нова Січ» звертаються до вищих керівників Росії з вимогою розшукати козацькі символи – булави, і повернути їх законному власнику в США. Або хоч в державний музей розмістіть!

...Яничари…

Віктор Тригуб, редактор міжнародного козацького журналу «Нова Січ» і «Музеї України»

 

Категория: Мои статьи | Добавил: br-museum (05.02.2008)
Просмотров: 1297 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Copyright MyCorp © 2023
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz